Interested in mentoring? Hit us up!
Fill out a quick brief so that we can personalize your development path and provide you with a plan.
Fill out a quick brief so that we can personalize your development path and provide you with a plan.
Szczegóły: Justyna rozpoczęła mentoring w obszarze backend developmentu z wykorzystaniem Pythona, ale po 0.5 roku nauki zmieniła swój kierunek rozwoju na frontend development z wykorzystaniem React.js. Po dalszym roku nauki udało jej się znaleźć pierwszą pracę jako Junior Frontend Developer w korporacji budującej platformę e-learningową. Aktualnym celem Justyny i zostanie fullstack developerem z wykorzystaniem Node.js, aby jeszcze bardziej rozszerzyć swoje możliwości na rynku pracy.
Szczegóły: Aleksander, tak jak nasz każdy inny mentee ścieżki Pythona, wymasterował z mentorem takie zagadnienia jak: chmura, czysty kod, kolejkowanie, Django i FastAPI, co pozwoliło mu znaleźć swoją pierwszą pracę jako programista w firmie GPD Agency. Przebranżowił się z roli Product Ownera, będąc już nieco zmęczonym zarządzaniem innymi ludźmi i projektami. Aleksander wciąż rozwija się ze swoim mentorem, aby jak najszybciej awansować na wyższe stanowiska koderskie i wyskalować swoje zarobki.
Szczegóły: Sebastian dołączył jako mentee do Devs-Mentoring w 2021 roku jako technik ze specjalizacją w sterownikach PLC. Jego celem było przebranżowienie się w świat programowania z wykorzystaniem Pythona. Po niecałym roku udało się osiągnąć ten cel z mentorem. Co ciekawe, Sebastian uczy się z Devs-Mentoring nadal, przez ponad ostatnie 3 lata, co pozwoliło nam rozwinąć go na tyle skutecznie, że jego aktualnym stanowiskiem jest bycie Senior Software Engineerem w InterCars. To pokazuje, że Devs-Mentoring pomaga programistom nie tylko w zdobyciu pierwszej pracy w IT, ale również w efektywnym rozwinięciu swoich umiejętności na stanowiska o seniority Regular czy Senior.
Szczegóły: Maciej, mając 28 lat i bez wcześniejszego wykształcenia informatycznego, przebranżowił się z inżyniera lokalizacji na Junior Software Developera. Początkowa, samodzielna nauka Javy, HTML/CSS, algorytmów i OOP trwała kilka miesięcy, następnie przez rok pracował pod okiem mentora, a proces aktywnego wysyłania CV i rekrutacji zajął mu kolejne 5 miesięcy – łącznie ponad 1,5 roku od pierwszych zajęć do zatrudnienia. Dziś tworzy rozwiązania w Adobe Experience Manager, wykorzystując Java, HTL, Maven, Docker, Spring i technologie front-endowe. Swoją przemianę zawdzięcza ciekawości technologii, którą przełożył na „efekt małych kroków” w codziennym kodowaniu, oraz spersonalizowanej opiece mentora, która pomogła mu przełamywać kolejne bariery.
Szczegóły: Mateusz przebranżowił się do IT z branży gastronomicznej w nieco ponad 1 rok, pracując pod okiem mentora. Autor rozbudowanych projektów do portfolio takich jak: PyCheck czy PixelPerfect. Linki do wspomnianych projektów znajdziesz tutaj oraz tutaj. Pracę zaczął w firmie Elmark Automatyka i tam pracuje z takimi technologiami jak: Python, Django, DRF, Docker, Kubernetes, AWS.
Szczegóły: Z wykształcenia dietetyk, swoją przygodę z programowaniem rozpoczął w wieku 25 lat, kierując się chęcią realnego rozwoju zawodowego. Postawił na frontend i język JavaScript (React.js), którego efekty widać od razu, co dało mu dodatkową motywację. Po około pięciu miesiącach intensywnej nauki z mentorem zdobył pierwszą pracę jako Junior Front-end Developer. Docenia jakość mentoringu, systematyczność i konsekwencję, które pozwoliły mu skutecznie się przebranżowić. Obecnie rozwija się w kierunku fullstacka, ucząc się także backendu w Pythonie.
Szczegóły: Filip przebranżowił się z obszaru farmakologii do programowania. Zajęło mu to około 2 lata po opanowaniu wszystkich konceptów z naszej ścieżki Python Backend Engineer i stworzeniu 2 dużych projektów do portfolio. Obecnie pracuje na swoim pierwszym stanowisku programistycznym w CloudFerro. Projekty, które zrealizował do portfolio to: Soccer Scrapper – aplikacja monolityczna w Django oraz Images Sharer – implementacja oparta o mikroserwisy w FastAPI.
Szczegóły: Nicolas po prawie 3 latach sumiennej nauki na mentoringu, wielu rozmowach rekrutacyjnych i sumiennym budowaniu swojego portfolio z mentorem, znalazł finalnie pracę w firmie Capgemini jako specjalista do networkingu w oparciu o Pythona. W trakcie mentoringu i nauki solidnie przepracował takie koncepty jak: chmura, Docker, Kubernetes, kolejki, mikroserwisy, koncepty czystego kodu i efektywnej architektury i wiele więcej. Nicolas jest idealnym przykładem na to, że choć cały proces przebranżowienia potrafi czasami się wydłużać, to nie warto się poddawać i trzeba dążyć po swoje cele.
Szczegóły: Aleksandra przeszła z kosmetologii do specjalizacji w Data Engineeringu i pierwszą pracę znalazła jako Big Data Specialist w firmie DXC, gdzie odpowiada za utrzymanie i rozwój pipeline’ów danych (m.in. aplikacje oparte na LLM), w środowisku Azure z użyciem Pythona, GitHub Actions, Kubernetes, Dockera, Databricks i PySpark. Przez prawie półtora roku uczestniczyła w mentorskich zajęciach, a swój pierwszy kontrakt DE zdobyła pod koniec marca 2024 roku, po niemal dwóch latach systematycznej nauki i około 3,5 miesiąca aktywnego wysyłania CV.
Szczegóły: Przebranżowienie rozpoczął w wieku 27 lat, gdy przypadkowo trafił na Pythona i postanowił zgłębić ten język oraz powiązane frameworki. Po 4-miesięcznym mentoringu, podczas którego uzupełnił braki w Django, Dockerze, DRF i dobrych praktykach, zdobył pierwszą pracę jako junior developer na umowie B2B (40 zł netto/godz.), realizując w rekrutacji projekt gry kółko-krzyżyk we Flasku z SQLAlchemy, Dockerfile i SocketIO. Wcześniej pracował w różnych branżach (budowa, magazyn, taksówka, sprzedaż), a samodzielna nauka nauczyła go dbać o rutynę, odpoczynek i dogłębne rozumienie tematów. Szacuje, że bez wsparcia mentora proces ten zająłby mu co najmniej pół roku dłużej.
Skontaktujemy się z Tobą, odpowiemy na pytania oraz wspólnie wyznaczymy cele w indywidualnym mentoringu.
Mentorujemy w ponad 9 technologiach, przebranżowiliśmy już ponad 150 uczniów od 2021 roku.